Get Adobe Flash player

Nasz wielojęzykowy talent show na Dramataliach 2014

Dramatalia, czyli impreza organizowana przez Gminę Zbrosławice, mająca na celu m.in. pielęgnowanie relacji z gminami partnerskimi z Francji, Niemiec, Włoch i Węgier, były dla nas drugą w tym roku okazją do plenerowego występu. Na tę okoliczność przygotowaliśmy coś zupełnie nowego. Coś, co wymagało nie lada wysiłku. Przede wszystkim musieliśmy nauczyć się śpiewać i po trosze też mówić w obcym języku. O ile język angielski nie był wygórowanym zadaniem, to nauka pozostałych, a w szczególności węgierskiego, wymagała wiele godzin osłuchania, wielkokrotnego odśpiewania, a na końcu nauczenia się na pamięć tekstu piosenki. Ale nie tak prędko! Ktoś jeszcze musiał tłumaczyć wszystkie teksty (za sprawdzenie poprawności dziękujemy znajomym) :) Oj, nie było to zbyt łatwe! Musieliśmy też wybrać takie utwory, które są znane zarówno młodym i starszym. Obowiązkowe więc też było przeglądanie zagranicznych list przebojów :)

Przygotowując nasze zaaranżowane talent show, mieliśmy w zamyśle pewien cel — chcieliśmy, żeby bawili się dobrze nasi goście zza granicy jak i mieszkańcy gminy. Dlatego też konferansjerka była równocześnie prowadzona w języku angielskim, by w ramach naszych możliwości maksymalnie uprościć odbiór zagranicznym widzom. Nie wiemy do końca na ile nasze starania ostatecznie zostały uzasadnione, ponieważ tuż po naszym występie chodziły pogłoski, że gości zza granicy było jak na lekarstwo… Nic to, pomyśleliśmy, jeśli nasz cel został osiągnięty i choćby tylko ta garstka ludzi doceniła wkład w operowanie wieloma językami, to jesteśmy usatysfakcjonowani. Tutaj mała ciekawostka: jak na porządną imprezę międzynarodową przystało, prowadzący talent show przyjechał prosto z Niemiec (Niespaoswany Artur na emigracji pragnie też dodać, że był to jego pierwszy występ z grupą od 15 miesięcy i pomimo tak długiej przerwy czuł się świetnie wśród swoich!)

Niespasowani mają też swój udział w sportowej odsłonie imprezy. Adam Stryjakiewicz był członkiem grupy young reprezentującej Zbrosławice w IFUBAcup, która wywalczyła drugie miejsce w tym turnieju! Adaś, nieskromnie też dodamy, strzelił dwa gole! Gratulacje! Zobacz filmik, jak cieszy się cała drużyna >>

Jedna rzecz tylko nas gryzie i musimy się tym podzielić, by wyjaśnić prośbę, jaką przekazaliśmy na facebooku przed występem. Napisaliśmy wtedy, by zabrać ze sobą smartfony. Cel był prosty — strzelenie super selfie przez Artura i Kasię (Prowadzącym show i Dagmarą Krause) z publicznością i udostępnienie zdjęcia na facebooku od razu, podczas występu. Był nawet przewidziany specjalny tekst prowadzącego, byście wiedzieli, że zdjęcie można już lajkować :) Uwierzcie lub nie, ale po setkach prób aparatu tamtego dnia, który wtedy działał bez zarzutu, jak na złość po wyjęciu z kieszeni podczas odpowiedniego momentu na scenie, smartfon zaczął wariować, by w końcu pokazać co najmniej trzy komunikaty o błędzie. I tak oto nasze selfie zostało tylko w planach… A szkoda, bo ten mały akcencik mógł wprowadzić nas w panujące trendy, jak kiedyś zrobił to harlem shake :)

No i cóż… Niniejszym, oficjalnie ZAMYKAMY NIESPASOWANY SEZON LETNI! Wakacje dobiegły końca i chcąc-nie-chcąc wrócić należy do nieco mniej przyjemnych zajęć ;) Tego lata zaliczyliśmy dwa występy plenerowe (zdaje się, że tego typu — bądź co bądź nieprzewidywalna — autoprezentacja coraz bardziej nam się podoba!), ale także warsztaty wokalne z Dagmarą Kołodziej.
Nasze plany na przyszłość… trudno powiedzieć. Mamy kilka pomysłów, które czekają na realizację… Ale nie lękajcie się! Na pewno to Wy dowiecie się pierwsi! :)


GALERIA DRAMATALIA 2014 >>

Niespasowani / 03.09.2014