Get Adobe Flash player

Podsumowanie musicalu "Królestwo Miłości"

Jeszcze rok temu wszyscy mieliśmy pewność, że święta bez choinki to nie święta… Święta bez śniegu, to też żadne święta! A takie bez jasełek? No co to by były za święta!? W Zbrosławicach jednak zaszły pewne zmiany… 

Któregoś dnia, zawitała do nas Siostra Stella, która zmieniła tę tradycję całkowicie. Wszystko zaczęło się od zwykłej niespasowanej sobotniej próby, na którą przyszła Siostra i przedstawiła nam propozycję udziału w wielkim przedsięwzięciu, które miała zamiar zrealizować na tegoroczne święta. Po przyjęciu propozycji, dokładnie powiedziała nam, jak to wszystko będzie wyglądało i przydzieliła każdemu z nas role. Nikt jednak nie spodziewał się, że to będzie aż tak wielki spektakl! Dopiero po ciężkich próbach zrozumieliśmy, w czym tak naprawdę bierzemy udział. Cały sekret tkwił w tym, że nie były to typowe ,,jasełka’’, które mogliśmy oglądać do tego czasu. O nie! Był to Musical ,,Królestwo Miłości’’.

Historia przenosiła się od Adama i Ewy, po narodziny Jezusa i Czwartego Króla. Siostra właśnie na nim skupiła się najbardziej. Przedstawiła wszystko w bardzo różnorodny sposób. Było mnóstwo piosenek, starannie dobranych do rozgrywających się scen, w wykonaniu bohaterów tej historii, jak i jednocześnie członków naszej grupy . Warto zauważyć, że wszystkie stroje i rekwizyty, które stanowiły jedną z najważniejszej części przedstawienia, siostra sama zaaranżowała i dokładnie obmyśliła. Tak więc podsumowując efekt końcowy naszej pracy, wystąpiliśmy dla Was pięć razy: premiera odbyła się 20 grudnia w zbrosławickiej szkole, później zorganizowaliśmy występ w Gminnej Bibliotece Publicznej 6 stycznia, czyli w święto Trzech Króli. Siostra jednak postanowiła wykorzystać świeży zapał aktorów, dlatego też weekend 11 i 12 stycznia również spędziliśmy w bibliotece. Koniec całego wężyka przedstawień odbył się ponownie w zbrosławickiej szkole, przed zebraniem rodziców podsumowującym pierwsze półrocze szkolne.

Kończąc już, myślimy, że w imieniu wszystkich osób biorących udział w musicalu ,,Królestwo Miłości’’, możemy szczerze podziękować organizatorce i osobie cały czas czuwającej nad tym chaosem – Siostrze Stelli. Dziękujemy, że nasza współpraca się powiodła i przyniosła efekt, który (miejmy nadzieję) zapamiętają wszyscy aż do przyszłych świąt Bożego Narodzenia!

Zachęcamy do ponownego zapoznania się z galeriami z występów >>

Niespasowani / 23.01.2014