Get Adobe Flash player

Czas mija, a my z chęcią o tym opowiemy

A nie jest to takie proste! Tak naprawdę, początki naszej grupy należy wiązać nie tyle z premierą Butów nie do Pary i związanych z nią przeżyć oraz późniejszych decyzji, a z pewnym dniem, gdzieś między 2004 a 2005 rokiem. Wtedy to Kasia, Iwona i Artur (choć ten po dziś dzień chyba nie jest do końca tego pewny), jako dzieci rządni scenicznych przeżyć, rozpoczęli pisanie czegoś, co wtedy dość śmiało nazwali scenariuszem :) Pomysł był prosty — napisać śmieszną historię o miłości. Zdumiewające, że główne założenia przetrwały tyle lat i doczekały się realizacji! No ale wtedy pierwsze spotkanie okazało się ostatnim. Czegoś zabrakło… ambicji, chęci, powagi? Trudno powiedzieć. Ostatecznie masa pomysłów spisana na kartkach papieru wylądowała na strychu w domu Kasi i Iwony.

Aż tu nagle, Kasia poczuła chęć realizacji czegoś niezwykłego. Niezwykłego pod różnym względem. Zafascynowana aktywnością w scholii parafialnej Vitae Spes, zaczęła snuć plany, już bardziej konkretne i zdecydowane. Przypomniawszy sobie o zawartości strychu poczuła, że to jest to! Opowiedziała o tym Iwonie i zaczęło się. Od razu zwerbowany został Artur i prace nad tekstem rozpoczęły się w 2011 roku. I w ten sposób z zarysu scenariusza powstawały kolejne sceny, tak entuzjastycznie przyjęte przez lokalną widownię w połowie jeszcze tego samego roku.

Ale wiadomo, scenariusz to nie wszystko. Potrzebni byli aktorzy i wokaliści, bo wiadomym było, że Iwona, Kasia i z automatu zaciągnięty do projektu Adaś jako rodzeństwo będą dbali o muzyczną część spektaklu. Uruchomiono kontakty i po pewnym czasie rozpoczęły się próby w salce katechetycznej. I tak aż do premiery…


2005 | 2006 | ... | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018


26 czerwca w Sali Kucharza Gastronoma odbyła się długo oczekiwana premiera Butów nie do Pary. Nagłośnieniem zajął się Klaudiusz Aplik, który pomagał nam jeszcze kilkukrotnie w przyszłości. Z ogromem komentarzy i wrażeń spotkaliśmy się 19 sierpnia, by zobaczyć i przeanalizować nagranie spektaklu. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że chcemy kontynuować występy i jakoś się nazwać. A nazwę zawdzięczamy — od lipca 2013 roku niestety będącemu poza grupą — Markowi. Od tamtego dnia Karolina postanowiła wspierać nas już tylko przy okazji wystawiania Butów. To był właśnie moment zawiązania grupy, gdzie każdy zadeklarował chęć regularnego spotykania się w celu popularyzacji kultury w naszym rejonie. Już w sierpniu dołączyła do nas Martyna, czyli oficjalny niespasowany fotograf. 

W tym roku Buty nie do Pary zagraliśmy jeszcze dwa razy. Na otwarciu nowej biblioteki w Zbrosławicach we wrześniu oraz w październiku w Sali Gminnej w Wieszowie. Już w kolejnym miesiącu przedstawiliśmy swoją — nieco rozbudowaną — wersję Ławki na zakończenie gminnego konkursu „Trzeźwy i zdrowy styl życia”. W tym przedstawieniu gościnnie wystąpili z nami Laura i Krzysiu (później już jako Niespasowani), jako aktorzy pierwotnej wersji. 

W grudniu wiele się działo. Najpierw wzięliśmy udział w Kiermaszu Świątecznym, a w II Dzień Świąt wystawiliśmy kolejny spektakl, czyli BOMB(k)OWE ŚWIĘTA. Przy tym drugim współpracowaliśmy z firmą nagłośnieniowo-oświetleniową Sound Studio z Wieszowy. Z obydwóch projektów powstały małe historyjki z przygotowań :) W okolicach grudnia zaprezentowaliśmy też nasze logo oraz nowy adres internetowy w domenie .pl!

Pod koniec roku zaistnieliśmy w gminnej gazecie. Każdy mógł przeczytać „Niespasowany wywiad, czyli sami o sobie.”

Szczegóły dotyczące wszystkich wydarzeń do przeczytania w archiwum newsów z 2011 roku >>

 Premiera Butów nie do Pary. Boże, jaki to był stres! 

Miło wspominamy pierwsze kolędowanie na Kiermaszu :)  


2005 | 2006 | ... | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018


Szczegóły dotyczące wszystkich wydarzeń do przeczytania w archiwum newsów z 2012 roku >>

To naprawdę fajne uczucie, czytać o sobie w gazecie!


 

 Zapowiedź Butów nie do Pary w Gwarku

Na początku nowego roku musieliśmy zaplanować najbliższą przyszłość. Najważniejszą kwestią było ustalenie miejsca prób. Porozumieliśmy się ze zbrosławicką biblioteką, gdzie po dziś dzień wykorzystujemy salę konferencyjną — także jako miejsce występów. 29 stycznia do grupy oficjalnie dołączył Krzysiu. 

W połowie marca przedstawiliśmy Wcale nie taka budowa cepa, czyli trzydziestominutowy skecz z okazji 80-lecia zbrosławickiej szkoły. Z chęcią wzięliśmy w tym udział, bo każdy z nas kształci, lub też kształcił się w tych murach :) W tym samym miesiącu okazał się artykuł w Gwarku, tym razem nie pisany przez nas samych ;) Dostaliśmy też symboliczne wyróżnienie, swoiste uznanie redakcji tygodnika. 

W marcu po raz kolejny wystawiliśmy Ławkę — co ciekawe — z nowymi poprawkami. W tym spektaklu wykorzystaliśmy też po raz pierwszy nasz własny parawan, który powstał z materiałów zakupionych z kapeluszowej pomocy ;) Szybko zabraliśmy się za tworzenie kolejnego przedstawienia. Nie mogąc zdecydować się na nic konkretnego, stworzyliśmy połączenie śpiewu, aktorstwa, prozy i wierszy. 27 maja zaprezentowaliśmy więc na scenie Kalejdoskop uczuć, czyli rekordowo długi projekt. 

W lipcu, kiedy pracy było ciut mniej, mogliśmy pomyśleć nad dalszymi planami. I tak oto w grupie na stałe zawitała Laura. A potem nadszedł czas na pierwszy występ plenerowy.
Na zbrosławickim festynie postawiliśmy na lekką rozrywkę, czyli śpiew i piosenki aktorskie. Jedną z nich była nasza autorska piosenka na temat otwieranej na wsi Biedronki :) Pod koniec wakacji część dziewczyn wzięła czynny udział w warsztatach gospel w Poniszowicach. Zakończony on został koncertem, na którym reszta grupy zasiadła na publiczności i świetnie się bawiła. W tym samym miesiącu wystąpiliśmy plenerowo po raz drugi, tym razem na Gminnej Wystawie Koron Żniwnych. Nasz występ wzbogaciliśmy — wiele ryzykując — o tematyczne dowcipy. 

We wrześniu na afisze powróciły Buty nie do Pary, tym razem na scenie radzionkowskiej Karolinki. Był to nasz pierwszy występ poza granicami gminy. Wspominamy go bardzo pozytywnie, tym bardziej, że scenariusz uległ zmianom ze względu na nowych członków grupy. Po tym wszystkim stwierdziliśmy, że najwyższa pora na pierwszy koncert. I tak w listopadzie zaprezentowaliśmy Koncert jesienny, utrzymany w nastrojach nostalgicznych, choć nie byli byśmy sobą, gdybyśmy Was troszkę nie rozśmieszyli :) Koncert był też pierwszym występem zapowiadanym na naszej nowo powstałej stronie na facebooku. 

W 2012 roku ponownie braliśmy udział w Kiermaszu Świątecznym w Zbrosławicach, tym razem w postać Mikołaja wcielił się Krzysiu. W grudniu zrobiliśmy też coś dla siebie — zorganizowaliśmy warsztaty wokalne z Anną Chęcińską. To było bardzo owocne spotkanie!


2005 | 2006 | ... | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015  | 2016 | 2017 | 2018


Początek nowego rok był bardzo pracowity. Adaś i Julka wzięli udział w VII Wojewódzkim Konkursie Wokalnym "Motyw miłości w piosence obcojęzycznej”, wykonując przepiękny utwór Once - If You Want Me. Cały czas powstawał scenariusz Butów nie do Pary 2, pisane były piosenki i muzyka oraz układany był układ choreograficzny. Ostatnimi szlifami dopracowaliśmy projekt i tak 14 kwietnia spektakl ujrzał światło dzienne po raz pierwszy. Zakończony był nietypowo, bo niespasowanym harlem shake’iem na żywo, po dzisiaj do zobaczenia na YouTube. Takie wydarzenie nie mogło być zapomniane, więc na zawsze zapisało się w archiwach wydań Wieści z Gminy. Tydzień później zupełnie nieoczekiwanie okazało się, że Artur postanowił wyjechać za granicę, wypełniając jednak swe obowiązki na odległość — nadal opiekuje się stroną internetową, facebookiem i pracuje przy plakatach. W ten sposób grupa straciła jedną rolę męską. Problem ten szybko rozwiązaliśmy, angażując do grupy Adriana, który swój debiut na niespasowanej scenie miał już przy okazji bajki. 

W maju wzięliśmy udział w konkursie Teatroida, gdzie pokazaliśmy na co nas stać, przedstawiając scenę z Butów nie do Pary 2. Zajęliśmy II miejsce, zgarniając super nagrody. Niespasowane dziewczyny wzięły też udział w Gminnym Festiwalu Piosenki Ekologicznej, zajmując pierwsze miejsca i wyróżnienie. W międzyczasie, nie odpoczywając ani trochę, zabraliśmy się za realizację scenariusza bajki. Uznaliśmy, że brakuje nam przedstawienia dla najmłodszych, a mieliśmy wielkie chęci i ambicje, by wypełnić tę lukę. I dlatego już pod koniec maja wystawiliśmy Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków. Spektakl doczekał się też artykułu w gminnej gazecie. Miesiąc później nasze dwie Weroniki wzięły udział w przesłuchaniach konkursowych do Festiwalu Rytm Gliwice oraz wyruszyliśmy z małym śnieżkowym turnee po gminie Zbrosławice. W jego ramach wystawiliśmy bajkę w zbrosławickim przedszkolu i w Szkole Podstawowej w Kamieńcu. To pierwszy raz, kiedy to my przyjechaliśmy do widzów ;) 

W połowie roku wspólnie z Markiem podjęliśmy decyzję, z którą zwlekaliśmy jakiś czas. Z powodu braku możliwości połączenia jego innych obowiązków z tymi ze strony grupy oraz jego długą biernością, podaliśmy sobie rękę i w pełnej zgodzie i przyjaźni zakończyliśmy współpracę. 

W październiku mogliśmy relacjonować nasze wrażenia po występie przed prawdziwą, profesjonalną kamerą. Część z nas brała udział w projekcie „Archipelag matematyki”, realizowanym dla Politechniki Warszawskiej. Występowaliśmy w krótkich scenkach, przedstawiając tym samym różne skomplikowane teorie. W przygotowaniach był już koncert muzyki filmowej „Hity wszech czasów”, który swoją premierę miał w 27 października. Przygotowaliśmy zbiór znanych i lubianych utworów z najlepszych filmowych produkcji. Koncert zapowiadany był nawet w tygodniku Gwarek. Zaraz po tym wydarzeniu Adrian stał się oficjalnym, stałym członkiem naszej grupy. 

Listopad to miesiąc, w którym po raz kolejny wzięliśmy udział w konkursie. Tym razem padło na Talentiadę w Radzionkowie. Zaśpiewaliśmy utwór „Co mi Panie dasz” Beaty Kozidrak (znany z naszego plenerowego występu). Mimo pełnej satysfakcji, nie uzyskaliśmy żadnej nagrody. W tym miesiącu mieliśmy okazję zaśpiewać też w niezwykły dzień — podczas ślubu niespasowanej Iwony! ;) 

A jak to bywa co roku, w grudniu kolędowaliśmy. Dwukrotnie — pierwszy raz w Tarnowskich Górach, gdzie w Szkole Podstawowej numer 3 przebrani za mikołajową świtę, bawiliśmy się wraz z dziećmi, oraz w II Dzień Świąt w Kościele w Zbrosławicach, gdzie śpiewaliśmy wraz z licznie przybyłymi mieszkańcami. W grudniu Julia i Wiktoria miały okazję też nagrać swoje głosy na gminnej płycie, gdzie w profesjonalnym studiu zaśpiewały Przybieżeli do Betlejem. I tak można by było zamknąć ten rok, gdyby nie nasz gościnny udział w musicalu „Królestwo Miłości” w reżyserii Siostry Stelli. W projekcie mamy przyjemność śpiewać, grać aktorsko oraz zajmować się sprawami technicznymi. Premiera miała miejsce w Zespole Szkół w Zbrosławicach w dniu 20 grudnia. 

Tuż przed sylwestrem mieliśmy przyjemność zakończyć większą część przygotowań nowej strony internetowej, wrzucając ją na nowe, wykupione serwery. I tak oto rok zakończył się prezentacją odświeżonej wersji niespasowanych w Internecie pod dotychczasowym adresem!

Szczegóły dotyczące wszystkich wydarzeń do przeczytania w archiwum newsów z 2013 roku >>


Jedna z nagród przywieziona przez nas z konkursu

Granie bajki dla dzieci to coś więcej, niż zwykły spektaklNiespasowany harlem shake ;) To było oryginalne zakończenie występu!

Pamiątkowe zdjęcie po kolędowaniu w zbrosławickim Kościele


2005 | 2006 | ... | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 2015 | 2016 | 2017 | 2018Niespasowana "gazetka", przypominająca o nas wszystkim czytelnikom :)


Kilka zdjęć z premiery Smerfów i Łasuchowej pizzy. Więcej tutaj >>

Kilka nowych zdjęć grupowych odświeżyło nieco nasz wizerunek.


Gitarowe szaleństwo na koncercie W rytmie muzyki na żywo.


Druga odsłona Bomb(k)owych Świąt.

W styczniu kontynuowaliśmy występy w ramach „Królestwa Miłości”. Ostani miał miejsce 16. stycznia w zbrosławickiej szkole (był to drugi, oprócz premiery, występ w tym miejscu). Kiedy napięcie zmalało i znalazło się kilka wolnych chwil, wpadliśmy na pomysł stworzenia niespasowanej "gazetki". Znalazło się dla nas miejsce na parawanie tuż przy głównym wejściu do budynku. Tam też przypięliśmy nasze logo, krótki opis naszej grupy, kilka zdjęć i inne ciekawe rzeczy. W taki sposób możemy się zaprezentować także poza stroną internetową, czy facebookowym profilem. Oczywiście, w międzyczasie, nie odpoczywaliśmy zbytnio. Przygotowywaliśmy się do premiery drugiego koncertu muzyki filmowej "KOMEDIE & ROMANSE". Było przy nim dużo pracy, ostatnie szlify dopracowywane były nawet tuż przed występem. I tak właśnie 22 marca mogliśmy zaprezentować Wam kolejną koncertową odsłonę Niespasowanych :) Piosenki, stroje, scenki i tańce mogły Was oczarować w marcowe popołudnie, a na zakończenie każdy miał możliwość zabrać do domu niespasowane długopisy. 

8 kwietnia Niespasowany Adam Stryjakiewicz wziął udział w 60. Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Jako solista zajął PIERWSZE MIEJSCE w kategorii wokalistów gimnazjalnych, wykonując Listy do M zespołu Dżem. Zdolniacha! 28 kwietnia tym samym utworem podbijał serca jurorów w eliminacjach do Festiwalu Rytm w Gliwicach. Był to kolejne eliminacje festiwalu, w którym jakiś czas temu brały udział Niespasowane Weroniki. 

Większość grupy spędziła weekend majowy w Grodzisku Mazowieckim, gdzie wystawiany był musical Królestwo Miłości pod innym tytułem "Ostatni Król". Siostra Stella zabrała grupę dzieci i młodzieży (w tym część z nas) na Dni z Opatrznością organizowane przez zgromadzenie sióstr w Grodzisku Mazowieckim. Mieliśmy tam okazję uczestniczyć w różnych warsztatach, spotkaniach i spektaklach. Byliśmy zachwyceni spędzonym tam czasem i będziemy wspominać go bardzo, bardzo długo!

Już pod koniec maja przedstawiliśmy naszą wersję znanej na całym świecie bajki - Smerfy i Łasuchowa pizza. Ku naszej uciesze pojawiło się wiele dzieci, chcących pstryknąć sobie fotkę z niebieskimi ludkami ;) Już w kolejnych dniach i tygodniach, na wzór tournee Śnieżki, wystąpiliśmy w trzech szkołach tylko i wyłącznie dla dzieci i ich opiekunów. To było nasze drugie małe niespasowane tournee :)

Pod koniec czerwca spróbowaliśmy swoich sił na kolejnym już przesłuchaniu do festiwalu Rytm Gliwice. Wykonując Arms of the Angels oraz To Lobe Somedody niestety nie udało nam się przypaść w gust jury.

Na początku lipca zorganizowaliśmy warsztaty wokalne z Dagmarą Kołodziej, studiującą na kierunku wokalno-aktorskim. Obszerną relację z lekcji oraz historyjkę z przymrużeniem oka można zobaczyć tutaj >>

W lato, a dokładniej w sierpniu przyszedł czas na występy plenerowe. Pierwszy odbył się podczas zbrosławickiego festynu 17. sierpnia. Wykonaliśmy skecz bazujący na Butach 2, wiązankę muzyczną napisaną specjalnie na tę imprezę, oraz zaśpiewaliśmy wiele dobrze znanych piosenek, by rozgrzać wszystkich do zabawy tanecznej. Drugi występ odbył się w ramach imprezy Dramatalia. Ponieważ w tym czasie gościliśmy przedstwicieli zaprzyjaźnionych gmin zza granicy, postanowiliśmy przygotować talent show w różnych językach. A więc dużo mówiliśmy po angielsku, a śpiewaliśmy po polsku, węgiersku, francusku, niemiecku i włosku. 

Tuż przed Dramataliami zrobiliśmy sobie kilka aktualnych zdjęć grupowych, bo od ostatnich nieco się zmieniliśmy :) Niestety, w tym samym czasie Laura postanowiła opuścić naszą grupę :(

We wrześniu cieszyliśmy się faktu, że Dziennik Zachodni zamieścił o nas artykuł, na który materiały zostały zebrane przez wywiad na jednej z naszych prób. Szkoda tylko, że jest w nim kilka nieścisłości...

Następnie przyszedł czas na kolejny koncert. 26 października odbyła się premiera koncertu W rytmie muzyki na żywo. Tym razem nie wykorzystaliśmy ani jednego podkładu, bowiem mottem tego występu było hasło BO GRAĆ NA ŻYWO JEST LEPIEJ! Zero podkładów!

W listopadzie opublikowaliśmy dwa filmiki, z premier Butów 2 oraz Kalejdoskopu uczuć. Pełnią one dla nas dwie funkcje. Po pierwsze, oglądając je po prostu mamy możliwość powspominania. Po drugie, mogą w przyszłości posłużyć jako forma auto-promocji. Kto wie, może kiedyś się przydadzą? :)

20 listopada po raz pierwszy wystąpiliśmy gościnnie w tarnogórskim DPS "Przyjaźń". Co prawda pojechaliśmy tylko delegacją, lecz wydaje się niemożliwym, by w krótim czasie zebrać wszystkich członków grupy. Wśród naszych utworów przodowały te w języku polskim, ale pojawiły się też piosenki po angielsku a nawet portugalsku. Odświeżyliśmy także naszą Wiązankę muzyczną ze skeczu pt. „Wcale nie taka budowa cepa” a bisowaliśmy autorskimi utworami pochodzącymi ze spektaklu Buty nie do Pary 2 Pierwszy Glanc.

Kilka dni później uczestniczyliśmy w wernisażu „Malarskie wizje”. Otwarcie wystawy odbyło się 27. listopada w Bibliotece Miejskiej w Tarnowskich Górach. Nasz występ składał się głównie z piosenek, ale także odczytania poezji, nawołującej do tematyki obrazów.

5. grudnia nasza mikołajkowa grupa odwiedziła wiele dzieci. Najpierw Mikołaj udał się do Przedszkola w Przezchlebiu, a następnie do Spółdzielni Socjalnej „Familia” w Tarnowskich Górach. Charakter spotkań jest oczywisty :) Trzynaście dni później spotkaliśmy się już w nieco luźniejszej formie w Szkole Podstawowej numer 3 w Tarnowskich Górach. Uczestniczyliśmy na spotkaniu opłatkowym — było niezwykle miło!

Rok zakończyliśmy spektaklem świątecznym, mianowicie drugą odsłoną Bomb(k)owych Świąt. Scenariusz uzyskał poprawki, dostosowując się do wieku aktorów. Od premiery chcieliśmy wystawić Bomb(k)owe jeszcze raz, w końcu się udało! 26. grudnia kolędowaliśmy w Zbrosławickim Kościele, kończąc rok 2014.
Niestety, kolędowanie okazało się naszym ostatnim występem na co najmniej pół roku, a być może i na zawsze. Ze smutkiem publikowaliśmy news, informujący o ZAWIESZENIU DZIAŁANOŚCI.


2005 | 2006 | ... | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 20152016 | 2017 | 2018


Po kilku miesiącach przyszedł czas na podjęcie decyzji. We wrześniu, podczas szczerej rozmowy przeorganizowaliśmy się i przyjęliśmy nowe zasady. Zaczęliśmy prace nad nowym projektem i jednocześnie zadbaliśmy o aktualizacje informacji - nowa niespasowana gazetka oraz więcej wpisów na facebooku. Niestety, nasze szeregi opuściła Weronika Pluta. 
O tym wszystkim można poczytać w powrotowym newsie.

Pierwsze aktywności to grudniowe występy, okraszone świąteczno-mikołajkową atmosferą. Pierwszy trzy spotkania z Mikołajem i wspólne kolędowania odbyły się dzień po dniu, od 5. do 7. grudnia. Kolejno: spotkanie z dziećmi chorymi na cukrzycę w Tarnowskich Górach, następnie Jarmarkowo w Zbrosławicach, po Polski Związek Niewidomych, także w Tarnowskich Górach. News oraz zdjęcia z tych aktywnych dni tutaj >>

Cały grudzień upłynął pod znakiem kolędowania i występów świątecznych. O tym wszystkim poczytać można tutaj >>

Aha, no i premiera nowego spektaklu! Próby trwały równolegle przez cały miesiąc. W tym miesiącu udostępniliśmy również coś zupełnie nowego - filmową zapowiedź naszego wielkiego powrotu :) A więc grudzień jako symbol powrotu z przytupem!


Do nowego projektu nakręciliśmy kilka filmików.


 

2005 | 2006 | ... | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 2015 | 2016  | 2017 | 2018Nowe wizytówki , bardzo miłe w dotyku :)

Szybko, bo już 10. Kwietnia zaprezentowaliśmy premierę nowego spektaklu, realizowanego na nowych zasadach, przyjętych przez nas przy powrocie na scenę. Spektakl Śnieżka Transformejszyn, bo o nim mowa, liderowany był przez Kasię Stryjakiewicz i wystawiany był aż cztery razy w przeciągu trzech miesięcy: dwa razy w styczniu (premiera w Wieszowie, następnie w zbrosławickiej bibliotece), w TCK Opatowice w marcu oraz w pyskowickim MOKiS-ie w kwietniu. To aż dwa występy poza granicami naszej gminy!

Przy okazji ostatniego (choć tego nigdy nie wiadomo) występu Śnieżki Transformejszyn wydrukowaliśmy 500 wizytówek. Było to możliwe dzięki Waszemu wsparciu, za co jeszcze raz serdecznie dziękujmy!

30 grudzień
Dziewczynka z zapałkami 
Biblioteka w Zbrosławicach


26 grudzień
Kolędowanie 
Kościół w Zbrosławicach


22 czerwiec
O rybaku i złotej rybce 
MOKiS Pyskowice


13 czerwiec
O rybaku i złotej rybce 
TCK filia w Opatowicach


4 czerwiec
O rybaku i złotej rybce 
Biblioteka w Zbrosławicach


30 maj
O rybaku i złotej rybce 
Świetlica Gminna w Wieszowie


10 kwiecień
Śnieżka Transformejszyn 
MOKiS Pyskowice


4 marzec
Śnieżka Transformejszyn 
TCK Opatowice


30 styczeń

Śnieżka Transformejszyn 
Biblioteka z Zbrosławicach


10 styczeń
Śnieżka Transformejszyn, premiera 
Świetlica Gminna w Wieszowie2005 | 2006 | ... | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 2015 | 2016  | 2017 | 2018


20 październik
Randka z czasem 
Teatr nowy Zabrze


24 wrzesień
Randka z czasem 
MOKiS Pyskowice


15,22,29 wrzesień
Spotkania otwarte

"Niespasowani otwierają się na nowe" 
Gminna Biblioteka Publiczna Zbrosławice


3 wrzesień
Dramatalia 2017 
Zbrosławice


27 sierpień
Ulica (od)nowa 
Tarnowskie Góry


2 czerwiec
Randka z czasem 
TCK Opatowice


28 maj
Randka z czasem 
Biblioteka w Zbrosławicach


10 styczeń
Dziewczynka z zapałkami 
TCK Opatowice


3 styczeń
Dziewczynka z zapałkami 
MOKiS Pyskowice2005 | 2006 | ... | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 2015 | 2016  | 2017 | 2018


Historia wciąż się pisze...