Get Adobe Flash player

„Księżniczka na ziarnku grochu”

Trzeci weekend czerwca był dla Niespasowanych niezwykle intensywny! Po niemal czteromiesięcznej, artystycznej pracy nad spektaklem pt. „Księżniczka na ziarnku grochu” mieliśmy przyjemność pokazać się światu, a przede wszystkim  dzieciom, którym dedykowaliśmy to przedsięwzięcie! Premiera odbyła się w sobotę, 16 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach.


Read more...

Świąteczne harce Niespasowanych

Okres świąteczny nieubłaganie chyli się ku końcowi. Sprzątamy choinki, porządkujemy mieszkania z ozdób i wyjadamy świąteczne resztki, wracając do tak zwanej codzienności. U Niespasowanych także powoli uspokaja się oddech po grudniowo -  styczniowych występach. Odpoczywamy… a po czym? No trochę tego w tym roku było!

Od października 2017r. wraz z nowo przyjętymi do grupy osobami rozpoczęliśmy przygotowania do corocznego kolędowania.


Read more...

„Czas na deser!” - Podsumowanie projektu „Randka z Czasem”
Randka z Czasem, czyli o tym, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia” – to projekt, który zakiełkował w naszych głowach wraz z początkiem lutego bieżącego roku. Dziś jesteśmy już po czterech występach! Dwa pierwsze zostały podsumowane przed wakacjami, zatem czas na refleksję na temat dwóch kolejnych!

Tuż po wakacjach, 24 września zawitaliśmy do Pyskowickiego MOKiSu.

Read more...

NIESPASOWANI OTWIERAJĄ SIĘ NA NOWE!

 Od kilku już miesięcy, przy każdej możliwej okazji wspominamy, że szykują się u nas ZMIANY. Zmiany te, dotyczyć będą działalności grupy, jej organizacji i zarządzania. Nowy rok artystyczny, czy też szkolny jest, więc dobrym momentem na realizację wytyczonych celów, a naszym priorytetem, jest otwarcie się na nowe talenty, stąd motto: „Niespasowani otwierają się na nowe”! Już w trzy najbliższe piątki - 15, 22 i 29 września w godz.


Read more...

Niespasowane, artystyczne wakacje!

Tegoroczne wakacje możemy uznać za bardzo udane! A działo się w naszych szeregach sporo. Prywatnie – kolejna niespasowana trafiła na listę mężatek (gratulujemy Weronice!), a tradycyjne niespasowane ognisko stało się faktem!A artystycznie? Już opowiadamy! Z racji tego, że większość osób była w rozjazdach, postawiliśmy na występy muzyczne, w okrojonym składzie.


Read more...

Kolejne mini tournée za nami!

Dziewczynka z zapałkami to spektakl, którego premiera odbyła się 30 grudnia 2016 roku w Zbrosławicach. Postanowiliśmy jednak, że nie poprzestaniemy na jednym występie, czego efektem były kolejne odsłony przedstawienia. Najpierw w pyskowickim MOKiSie (3.02.17r.), a następnie w filii nr 3 Tarnogórskiego Centrum Kultury w Opatowicach (10.02.17r).

A oto nasze wrażenia z wyjazdowych występów.


Read more...

Po premierze Dziewczynki z zapałkami

Od jakiegoś już czasu nosiliśmy się z zamiarem zrobienia na scenie czegoś „na poważnie”. Po ostatnich dwóch spektaklach – przewrotnej Śnieżce Transformajeszyn i bajce z morałem O rybaku i złotej rybce – poczuliśmy, że przyszedł czas na coś mocniejszego. Ale co mocniejszego można zaproponować publiczności w Święta Bożego Narodzenia? No właśnie – i tu wkroczyła Dziewczynka z zapałkami autorstwa H. Ch. Andresena.
Read more...

Poświąteczne podsumowanie

Miesiąc grudzień, ugruntowany w ludzkiej świadomości jako czas świątecznych przygotowań, dla części z nas przedstawiał się zgoła inaczej. Oto bowiem rozpoczął się projekt pt. GRUDNIOWE SZALEŃSTWO. Iwona, liderka świątecznych występów „wyjazdowych” tak opisuje ten okres:

Zamiast radosnego kupowania najpiękniejszej choinki, zajmowaliśmy się lustrowaniem Internetów ;], książek, notatek i wytężaniem umysłów w poszukiwaniu zabaw dla dzieci. Zamiast beztroskiego podśpiewywania kolęd – dopasowywaniem tonacji, rozpisywaniem tekstów i ćwiczeniem drugich głosów.

Read more...

SEZON ZIMOWO – ŚWIĄTECZNY UZNAJEMY ZA OTWARTY!

Za nami pierwszy mini maraton imprez zimowo – mikołajkowych. Zapytacie - Jak było? Odpowiemy - IN – TEN – SY – WNIE!;-)

W sobotę 5 grudnia, jako Świta Świętego Mikołaja w składzie: Iwona, Kasia, Wiki i Wera odwiedziliśmy w Tarnowskich Górach dzieci, które chorują na cukrzycę.


Read more...

Wracamy po przerwie z wieloma nowościami

Przerwa już za nami. Postanowiliśmy się przeorganizować i kierować nowymi zasadami w grupie. Niestety nie obyło się bez uszczuplenia składu... Decyzję o odejściu podjęła Weronika Pluta, a drugą już Niespasowaną na emigracji jest od teraz Julia Barszcz, która jednak nadal będzie pomagała w miarę możliwości w realizacji projektów, podobnie jak od dłuższego już czasu Artur.


Startujemy nie byle jak, bo z nowym spektaklem, urozmaiconym projekcjami filmików.


Read more...

Czas dla nas

Cześć!

Ze smutkiem informujemy wszystkich tych, którzy nas wspierają i nam kibicują, że w związku z nadmiarem obowiązków szkolnych i zawodowych musimy tymczasowo zawiesić naszą działalność. Sami nad tym ubolewamy, ale póki co nie mamy możliwości, aby spotykać się systematycznie i w kompletnym składzie.

Niektórych z nas czekają w tym roku matury, innych egzaminy gimnazjalne. Niełatwe są również studenckie rozliczenia oraz obowiązki domowe czy też decyzje zawodowe.


Read more...

Wspólne kolędowanie

Pomyśleliśmy, że skoro zwykle robimy coś DLA WAS, to tym razem zrobimy coś Z WAMI! I tak, już po raz drugi, zrodził się pomysł kolędowania. Tak się złożyło, że odbyło się — podobnie jak rok temu — w ten sam dzień i o tej samej porze.
Read more...

Druga odsłona BOMB(k)OWYCH ŚWIĄT

Święta już za nami, tak samo jak druga odsłona naszego świątecznego spektaklu. BOMB(k)OWE ŚWIĘTA wystawiliśmy dla Was 21. grudnia, czyli tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, żeby podzielić się z Wami refleksją. Refleksją nie byle jaką, bo niosącą ze sobą wiele wartości, czyniących Święta spokojniejszymi, bardziej przystępnymi, można by rzecz — lepszymi.


Read more...

ŚWITA WITA - RAZY TRZY!

Na zakończenie 2014 roku Niespasowana Świta Św. Mikołaja miała do wykonania trzy ważne zadania (a zdradzimy, że to jeszcze nie koniec w tym zimowym sezonie). Odwiedziliśmy Przedszkole w Przezchlebiu, zróżnicowaną wiekowo grupę dzieci w Tarnowskich Górach oraz Drugoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 3 również w Tarnowskich Górach. Skład naszej Świty za każdym razem ulegał małym zmianom. Krótko na temat tych trzech mini-projektów wypowiedzą się Niespasowani, którzy brali w nich udział.


Read more...

Występ na wernisażu wystawy "Malarskie wizje"

27 listopada odpowiadając na zaproszenie, wystąpiliśmy na otwarciu wystawy ikon i obrazów. Autorkami prac są Agnieszka Dembończyk i Katarzyna Preweda. Dziękujemy za zaproszenie! A oto kilka zdjęć z imprezy: 

     


Niespasowani / 07.12.2014

Występ gościnny w DPS Przyjaźń w Tarnowskich Górach

20 listopada 2014r w Domu Pomocy Społecznej Przyjaźń w Tarnowskich Górach odbył się V już Integracyjny Przegląd Umiejętności Artystycznych „Promowanie talentów”. Gwiazdami tego wieczoru byli przede wszystkim jego uczestnicy, którzy prezentowali to, co potrafią robić najlepiej, co sprawia im radość i jest ich pasją.

Było nam niezmiernie miło, że mogliśmy również (jako goście) uczestniczyć w tym fajnym przedsięwzięciu! Korzystając z zaproszenia p.


Read more...

Bo grać na żywo jest lepiej!

Kolejny duży projekt już za nami! Dnia 26 października 2014 roku mieliśmy przyjemność grać dla Was Koncert Instrumentalno – Wokalny pt. "W rytmie żywej muzyki." Oto podsumowanie tego wydarzenia okiem lidera projektu – Kasi:


Skąd pomysł na taką inicjatywę?
Pomysł na tego typu Koncert zrodził się zaraz po wakacyjnych występach plenerowych, kiedy to w wyniku rozjazdów postanowiliśmy skorzystać z gotowych podkładów mp3 nadrabiając autorskim pomysłem scenicznym.


Read more...

Niespasowani minus jeden

Zauważyliście, że na nowych zdjęciach grupowych nie ma Laury? Niestety, po krótkim czasie jej bierności w grupie z przykrością informujemy, że postanowiła opuścić szeregi naszej grupy. Sama pisze tak:
Będąc Niespasowaną, miałam wspaniałą możliwość aby nieco się otworzyć, psychicznie jak i artystycznie.

Read more...

Nasz wielojęzykowy talent show na Dramataliach 2014

Dramatalia, czyli impreza organizowana przez Gminę Zbrosławice, mająca na celu m.in. pielęgnowanie relacji z gminami partnerskimi z Francji, Niemiec, Włoch i Węgier, były dla nas drugą w tym roku okazją do plenerowego występu. Na tę okoliczność przygotowaliśmy coś zupełnie nowego. Coś, co wymagało nie lada wysiłku. Przede wszystkim musieliśmy nauczyć się śpiewać i po trosze też mówić w obcym języku.
Read more...

Kolejny artykuł o naszej grupie w Gwarku

W ostatnim wydaniu tygodnika Gwarek pojawił się kolejny już artykuł o naszej grupe, będący częścią sekcji o Gminie Zbrosławice. Zaczęcamy do zaoznania się z artykułem poniżej:


Dni z Opatrznością i Ostatni Król w Grodzisku Mazowieckim

Na sam początek trzeba wyjaśnić, skąd wzięła się nazwa „Ostatni Król” z tytułu newsa. To nic innego, jak dobrze Wam znane „Królestwo Miłości” — musical, reżyserowany przez Siostrę Stellę z naszej parafii, która zdecydowała się nadać mu inny tytuł z okazji występu w Grodzisku Mazowieckim. Ale od początku…

Już dawno było wiadomo, że Siostra Stella planuje występ w Grodzisku, jednak nikt nie znał szczegółów.


Read more...

Podsumowanie Koncertu "Komedie & Romanse"

Kolejny koncert z cyklu muzyki filmowej już za nami. Jak rozpętaliśmy kolejną artystyczną wojnę w Zbrosławickiej Bibliotece? Do końca nie wiedzieliśmy, czy This will be dobry występ i jak zostanie przez Was przyjęty, a przede wszystkim czy sala zapełni się do ostatniego krzesła, bo przecież jeżeli chodzi o widza to: Ain’t no sunshine when she’s/he’s gone.


Read more...

Niespasowana "gazetka" w bibliotece!

Niedawno pomyśleliśmy, że strona w Internecie i profil na facebooku to — co prawda — w dzisiejszych czasach niemal konieczność, ale to wcale nie oznacza, że tylko Internetem człowiek żyje! Odświeżywszy niedawno naszą stronę postanowiliśmy zrobić jej mini-wersję, ale taką materialną, dosłownie namacalną.


Read more...

Podsumowanie musicalu "Królestwo Miłości"

Jeszcze rok temu wszyscy mieliśmy pewność, że święta bez choinki to nie święta… Święta bez śniegu, to też żadne święta! A takie bez jasełek? No co to by były za święta!? W Zbrosławicach jednak zaszły pewne zmiany… 

Któregoś dnia, zawitała do nas Siostra Stella, która zmieniła tę tradycję całkowicie.


Read more...

Niespasowane głosy na gminnej płycie!

Niedawno w naszej gminie do zdobycia była płyta z kolędami. Poszczególne utwory zaśpiewane zostały przez artystów z naszego rejonu. Nie zabrakło na niej i niespasowanych głosów. Z różnych względów padło na Wiktorię Michalczok i Julię Barszcz. Po długim i dogłębnym procesie tentegowania w głowie dziewczyny postanowiły zaśpiewać Przybieżeli do Betlejem :) Mamy dla Was to nagranie, do przesłuchania pod tym adresem.

Read more...

Nowa strona internetowa!

Troszkę to trwało, ale w końcu odświeżyliśmy naszą stronę internetową, czyli kanał komunikacji między nami, a Wami.
Od jakiegoś czasu dzieli już swoje zadania z facebookiem i wyszło jej to tylko na dobre (nam chyba też) :)

Jak widzicie, kolorystyka pozostała podobna, choć zmieniliśmy obraz w tle. Strona zyskała na ostrości. Przeprojektowaliśmy też menu. Teraz znajduje się całkowicie na górze, a zakładka Projekty i galerie jest rozwijana.


Read more...

Po Świątecznym Kolędowaniu

Wraz z księdzem proboszczem zbrosławickiej parafii zaprosiliśmy mieszkańców Zbrosławic i okolicznych miejscowości do wspólnego kolędowania w II Dzień Świąt. Jaka była nasza radość, kiedy wszyscy zaczęli śpiewać razem z nami już od pierwszych dźwięków! Przy akompaniamencie gitary śpiewaliśmy znane kolędy i pastorałki oraz mniej znane, ale równe piękne piosenki świąteczne. Jesteśmy mile zaskoczeni, że przybyliście do nas tłumnie, bo jak wspomniał Ksiądz Proboszcz — nie spodziewaliśmy się takiej frekwencji.


Read more...

Po premierze musicalu

20 grudnia 2013 roku w szkole w Zbrosławicach odbyła się premiera Misterium Bożonarodzeniowe pt. ,,Królestwo Miłośći", którego reżyserem jest s. Stella Turowicz. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli to zdarzenie zostanie zapamiętane na długo. Połączenie tańca, śpiewu i aktorstwa wymagało wiele prób. Dla Niespasowanych było to kolejne wyzwanie, ponieważ piosenki i role nie były łatwe. Mimo ciężkich tematów poruszanych w czasie spektaklu, został on przyjęty z entuzjazmem.


Read more...

Pierwsze tegoroczne kolędowanie już za nami!

Czyż Święta nie są piękne? A jeszcze piękniejsze są widziane oczami tych najmłodszych. Pełne kolorów, radości, prezentów i zapachów! Z misją zwiastującą tegoroczne Święta Bożego Narodzenia wybraliśmy się do Szkoły Podstawowej nr. 3 w Tarnowskich Górach. Nie zabrakło tam wspólnego kolędowania i wspaniałej zabawy, z udziałem tych najmłodszych... i tych starszych też.


Read more...

Niespasowany Adrian

Wspominaliśmy w ostatnim newsie, że Adrian stał się już oficjalnie jednym z nas. Widzieliście Go już na scenie w Królewnie Śnieżce i całkiem niedawno w koncercie Hity wszech czasów. Obiecaliśmy, że poznacie Adriana nieco bliżej. No i proszę bardzo, dotrzymaliśmy słowa! :)

Jestem Adrian Kuś, ale zwą mnie Misiek. Interesuję się filmami, dobrymi grami i oczywiście muzyką. Kocham geografię i informatykę.

Read more...