Get Adobe Flash player

Kolejna bajka w niespasowanej interpretacji!


Księżniczka na ziarnku grochu
spektakl

Premiera: 16.06.2018
Czas trwania: około 90 minut


Plotka głosi, że Król, zdenerwowany zachowaniem syna – lekkoducha, postanowił: „Książę musi się ożenić!”. Od razu nakazał obwieścić wszem i wobec, że w pałacu odbędzie się bal, na który zaproszone zostaną księżniczki z wszystkich okolicznych królestw.

No i... zaczęły się przygotowania. Służba uwijała się, jak w ukropie, by niczego nie zabrakło: porcelana błyszczała na suto zastawionych stołach, kwiaty w zdobnych wazonach pachniały jak nigdy, Pazie wystroili się licząc, że i im uda się znaleźć na balu żonę, a Księżniczki? Księżniczki co rusz podbiegały do luster, by tego dnia wyglądać najpiękniej pod słońcem. Tylko Królowa, nie wiedzieć czemu, stała z boku zmartwiona losem syna, który notabene, również nie wyglądał na szczególnie zadowolonego z przebiegu sytuacji.

Jaki zatem będzie finał tej historii? Czy książę znajdzie wśród wielu kandydatek swoją wybrankę?  Nie martwcie się! To przecież bajka, a w bajkach zakończenie zawsze jest szczęśliwe!

„Księżniczka na ziarnku grochu” w wersji Niespasowanych mocno nawiązuje do króciutkiego oryginału, który mimo znikomych rozmiarów stanowił wyśmienitą bazę do wprowadzenia w akcję wielu niespodzianek w iście niespasowanym stylu.

 


GALERIE