Get Adobe Flash player

A co roku nowa bajka dla dzieci!


O RYBAKU

I ZŁOTEJ RYBCE
spektakl

Premiera: 30.05.2016
Czas trwania: około 60 minut


Jest to autorski spektakl inspirowany bajką Braci Grimm, o takim samym tytule. Bajka zakończona puentą, skierowana jest nie tylko do dzieci, ale również całych rodzin.
Głównym bohaterem jest ubogi Rybak, który wraz z żoną mieszka w starej, malutkiej chatce. Codziennie rano wychodzi nad morze i próbuje coś złowić, jednakże chytre rybki za każdym razem mu uciekają. Biedak wraca więc do domu z pustymi rękami.
Pewnego pięknego dnia los się do niego uśmiecha i Rybak wyławia zadziwiająco piękną Złotą Rybkę, która w dodatku przemawia do niego ludzkim głosem, prosząc o wypuszczenie na wolność. W zamian za to obiecuje spełnić życzenie. Rybak zszokowany całą sytuacją, wypuszcza rybkę i czym prędzej wraca do żony, by opowiedzieć, co mu się przytrafiło. Ta nie do końca wierzy w historię, którą słyszy, jednak razem podejmują decyzję, by choć spróbować wypowiedzieć życzenie i sprawdzić czy obietnica ryby zostanie spełniona.
I tak o to Złota Rybka zaczyna odmieniać życie skromnych ludzi. Szczęście małżeństwa nie trwa jednak wiecznie. Żona Rybaka staje się coraz bardziej chciwa, życzy sobie coraz więcej, co w konsekwencji doprowadza do kłótni małżonków i złości Złotej Rybki.
Mimo wszystko historia kończy się szczęśliwie, a Złota Rybka obdarowuje bohaterów wymarzonymi prezentami.
Główną fabułę bajki urozmaicają zabawne wtrącenia w postaci dialogów rybek pływających w morzu. Ponadto wykorzystane przez nas efekty audio, muzyka, piosenki oraz scenografia sprawiają, że można się poczuć jak nad prawdziwym morzem!GALERIE I PLAKATY