Get Adobe Flash player

Ambitny spektakl jako symbol powrotu po długiej przerwie!


ŚNIEŻKA

TRANSFORMEJSZYN
spektakl

Premiera: 10.01.2016
Czas trwania: około 100 minut


To autorski spektakl inspirowany baśnią o Królewnie Śnieżce i 7 krasnoludkach, który w niespasowanej wersji przeznaczony jest dla młodzieży i dorosłych. 

Akcja w wielu wątkach przypomina losy słynnej delikatnej i troskliwej Królewny Śnieżki, która w naszej odsłonie jawi się widzowi jako nastoletnia Emo – Dziewczyna. Macocha Śnieżki natomiast to niejaka Hilda fon Grofl, która odnalazła sens życia w ratowaniu pasierbicy z niedoli „trudnego wieku”. Jedynym (jakby się wydawało) zasługującym na uwagę płci pięknej mężczyzną jest w spektaklu słynny Królewicz, a właściwie uczeń ostatniej klasy technikum rolniczego, który poszukuje dziewczyny na bal studniówkowy. Nieporadny i wstydliwy młodzieniec udaje się więc po poradę do wróżki, która od razu się w nim zakochuje, ku niezadowoleniu strażnika na dworze Królowej Hildy fon Grofl – Hansa, pijaczyny i schizofrenika. Całość spektaklu dopełniają nie, kto inny a krasnoludki - w nieco uszczuplonym składzie. Na żywo widzowi dane jest zobaczyć: Mędrka (kulturystę), Nieśmiałka (pedanta), Gderka (napalonego Ślązaka) oraz Śpiocha, (pod którego podszywa się Hans). Losy pozostałych członków „kompanii krasnoludkowej” zostaną są przedstawione w krótkich autorskich filmach wyświetlanych w trakcie trwania spektaklu. 

Spektakl przedstawia zarówno komizm postaci, słowa jak i sytuacji. Pokazuje współczesne trendy, ludzkie słabości oraz potrzeby.
Spektakl to też filmiki, pokazujące nieznane losy Kransnoludków :)
Losy Apsika 
Losy Fajtłapka

GALERIE I PLAKATY