Get Adobe Flash player

Konkursy i związane z nimi osiągnięcia


FESTIWAL PIOSENKI EUROPEJSKIEJ RACIBÓRZ 2014

Konkurs organizowany między innymi przez powiat Raciborski i Wojewodę Śląskiego, którego patronatami honorowymi byli posłowie Parlamentu Europejskiego, Jerzy Buzek i Bogdam Marcinkiewicz. Adam Stryjakiewicz zaśpiewał List do M zespołu Dżem i Arms of the Angels Sarah McLachlan.
Konkurs składał się z 2 etapów. Podczas I etapu w Katowicach i Raciborzu uczestnicy walczyli o awans do II etapu, zakończonego galą finałową w Raciborzu. Tam też wystąpili uczestnicy z innych państw europejskich, którzy I etap przeszli w swoim kraju. Adam w konkursie finałowym zdobył wyróżnienie.

     


PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE DO 6. FESTIWALU RYTM GLIWICE CZERWIEC 2014

Kolejne przesłuchanie, podczas którego spróbowaliśmy swoich sił. Tym razem organizatorzy postawili na występy plenerowe na gliwickim rynku. Iwona, Kasia, Weronika Pluta i Weronika Macioszek zaprezentowały utwór Arms of the Angels. Udział w konkursie brał także Adam Stryjakiewicz, wykonując utwórz Michaela Boltona - To Love Somebody. 

    PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE DO 6. FESTIWALU RYTM GLIWICE KWIECIEŃ 2014

Tym razem na przesłuchania pojechał Adam Stryjakiewicz. Zaśpiewał ten sam utwór, który pozwolił mu zdobyć I miejsce w 60. Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka w Zabrzu. 

  60. Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka

List do M zespołu Dżem - to piosenka, którą Adam Stryjakiewicz podbił serca jurorów na tym festiwalu, który odbył się w Zabrzu w dniu 8. kwietnia 2014. Zajął pierwsze miejsce w kategorii gimnazjalistów.

  


TALENTIADA

Ten konkurs wokalny odbył się 23 listopada 2013r. w radzionkowskim Centrum Kultury Karolinka. Uczestnicy - Weronika Macioszek, Wiktoria, Laura, Nicola, Adrian, Adam Stryjakiewicz, Julia, Krzysiu, Kasia, Iwona - wystąpili z piosenką zespołu Bajm – Co mi Panie dasz. Niestety mimo dużej satysfakcji nie udało zdobyć się żadnej nagrody. 

   


ARCHIPELAG MATEMATYKI

W październiku 2013 roku część z nas brała udział w projekcie „Archipelag matematyki”, realizowanym dla Politechniki Warszawskiej. Występowaliśmy w krótkich scenkach, przedstawiając tym samym różne skomplikowane teorie. Praca z profesjonalną kamerą i oświetleniem nie jest łatwa, ale daje duuużo frajdy i satysfakcji.  Naszą relację można przeczytać tutaj >>PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE DO 5. FESTIWALU RYTM GLIWICE 2013

Fundacja Rytm Gliwice przeprowadza cykliczne przesłuchania na coroczny koncert. W czerwcu 2013 roku Weronika Macioszek i Weronika Pluta zaśpiewały utwór Lenki - Trouble is a friend. Relacje z konkursu można przeczytać pod tym adresem. Dziewczyny otrzymały certyfikaty udziału w Konkursie.

  


REGIONALNY KONKURS MAŁYCH FORM TEATRALNYCH „TEATROIDA”

Konkurs odbył się w IV Liceum Ogólnokształcącym w Bytomiu w dniu 23.05.2013r. Organizatorem był Klub Kontra. Część naszej grupy (Laura, Weronika Pluta, Weronika Macioszek, Krzysiu, Julia, Iwona, i Wiktoria) zaprezentowała dwie sceny - „Rozmowa Teściowych” i „Babiniec” ze spektaklu „Buty nie do pary 2. Pierwszy Glanc". Ich wysiłki nie poszły na marne. Zajęliśmy II MIEJSCE, zgarniając całkiem fajne nagrody!

    DRUGI GMINNY FESTIWAL PIOSENKI EKOLOGICZNEJ

Konkurs odbył się 14 maja 2013r., organizatorami byli Gmina Zbrosławice, Mała Akademia Muzyki Michała Malickiego oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Zbrosławicach. Pierwsze miejsce zajęła Weronika Pluta w swojej kategorii wiekowej (14-16 lat), podobnie jak Julia, która również zdobyła pierwsze miejsce w kategorii powyżej 16 lat. Weronika Macioszek dodatkowo zdobyła wyróżnienie, śpiewając w duecie. 


ŚLĄSKI SHAKESPEARE

Był to konkurs pisarski. Wzięliśmy w nim udział, wysyłając scenariusz Butów nie do Pary. Niestety - mimo wielkich nadziei - nasz obszerny scenariusz nie spotkał się z aprobatą jury. Śląski Shakespeare, według naszych obserwacji, zdominowany był przez tematy trudne, takie jak polityka czy mniejszości seksualne. Organizatorem była Fundacja „Młodzi Twórcy” im. prof. Piotra Dobrowolskiego z Katowic, natomiast gala rozdania nagród odbyła się w Bibliotece Śląskiej w Katowicach.


KONKURS WOKALNY „MOTYW MIŁOŚCI W PIOSENCE OBCOJĘZYCZNEJ”

Julia, Nicola i Adam Stryjakiewicz wykonali piosenkę Glena Hansarda & Markety Irglovej – If You Want Me (z filmu The Once). Konkurs, zorganizowany przez MDK nr 2 w Bytomiu, odbył się 30 stycznia 2013. Mimo zadowolenia z występu nie zajęliśmy żadnego miejsca i nie dostaliśmy się do finału.